Неділя, 18.11.2018, 00:42
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Форма входу
Статистика
Сегодня сайт посетило
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Патріотизм

Патріотизм – переконання,

що твоя країна краща за інші

тому, що саме ти в ній

народився.

Бернард Шоу

Головним завданням виховання учнів Баштанської ЗОШ I –III ступенів №1 є формування національної свідомості школярів з осмисленою патріотичною позицією, а також розвиток творчості дитини, особистісного потенціалу, турбота про здоров’я кожного з вихованців.

Педагогічний колектив працює над створенням школи, яка б виховувала учнівську молодь, здатну успішно жити в оновленому суспільстві, забезпечила б виховання національної свідомості учнів різних вікових груп. Ми прагнемо, щоб у закладі панував національний дух, виховувалось нове покоління українських громадян, вчимо бережливому, шанобливому ставленню до державної символіки, національних традицій.

Школа є творчою лабораторією педагогів, що працюють над тим, щоб кожен учень відчував себе причетним до долі України (через свою причетність до повсякденного життя своєї родини, кола друзів, школи, міста і його громади), відзначався національною гідністю. А для досягнення цієї мети учителі проводять змістовну науково – дослідну роботу. Зокрема, дана робота добре прослідковується у застосуванні педагогічних інновацій при вивченні таких предметів, як українська мова та література, фізична культура та уроки захисту Вітчизни, історія України, де проводиться доволі масштабна робота з учнями по фізичній підготовці, шліфуванні навичок спілкування зі старшими та з однолітками, краєзнавча робота, яка є однією з найважливіших складових частин навчального процесу. Зокрема, краєзнавство сприяє вихованню в учнів інтересу до вивчення й збереження навколишнього середовища, любові та поваги до отчого краю, що є важливою основою патріотизму. Справжні патріоти успішно формуються в активній практичній діяльності, яка поліпшує умови життя в рідному місті, підвищує матеріальний і духовний рівень народу.

У національно – патріотичному вихованні провідне значення має активність учня, його бажання вдосконалювати себе, вивчати відповідний матеріал та самостійно знаходити його. Так, прикладом вдалих учнівських пошукових робіт є участь у VІ Всеукраїнській (Х Міжрегіональній) краєзнавчій конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», що проходила 20-22 листопада 2015 року в м. Миколаєві. Учні 10-А класу Баштанської ЗОШ №1 Пустовар Аліна та Стародуб Олександра, члени пошуково- дослідницької групи під керівництвом вчителя історії та правознавства Рясик Л.О. представляли Баштанський район у номінації «Історичне краєзнавство» і отримали нагороду -Грамоту Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Миколаївського обласного центру туризму, краєзнавста та екскурсій учнівської молоді за дослідження «Коридор смерті під Ілловайськом: трагедія чи честь і гідність українського Солдата». Робота учнів високо була відзначена членами журі: Погорєловим А.А – доцентом навчально- наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного уніврситету ім. В.О. Сухомлинського, Ковалів П..В. – заступником директора з навчально- виховної роботи Широколанівської ЗОШ №2, Осадчою К.Г. – методистом Миколаївського обласного Центру туризму, краєзнавства та екскурсій. Робота учнів буде включена до збірки досліджень «Воїни АТО»

Сприяє військово –патріотичному вихованню і оформлений в шкільному залі патріотичний куточок «Слава України», де зібрана інформація і про героїв – визволителів Великої Вітчизняної війни, і про випускників школи, воїнів АТО . Проводячи уроки мужності, хвилинки інформацій, педагоги школи розвивають в учнів свідомість справжніх громадян і патріотів своєї країни. Загальноосвітній навчальний заклад має невичерпні можливості для здійснення національно – патріотичного виховання учнів. В процесі навчальних занять вони ознайомлюються з історією українського народу, його багатовіковою боротьбою за свободу і незалежність, власну державу, з багатющою культурою, традиціями, звичаями і обрядами. Під час навчальних занять діти удосконалюють знання рідної мови, природи рідного краю, народних традицій і ремесел та ін. Головною метою розвитку патріотичного виховання учнів педагогічний колектив школи вбачає визначення основних напрямків удосконалення патріотичного виховання ;забезпечення єдності навчання, виховання, розвитку особистості та підготовки учнів до Захисту Вітчизни;вироблення єдиних поглядів і вимог до проблеми виховання патріота та громадянина; використання інноваційних форм і методів патріотичного виховання; формування у молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності. Всі ці заходи допомагають сформувати у дітей і молоді ідеал людини – патріота, гуманної, порядної, всебічно розвиненої особистості, психологічно підготувати учнів до активної діяльності в колективі, в школі, а в подальшому – в державі.

Категорія: Мої статті | Додав: bsh1 (24.11.2015)
Переглядів: 218 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Мова
Годинник